Naujienos

MAPEI MAPESTONE SYSTEM

Natūralaus akmens elementai, tokie kaip granitas, bazaltas ir kt. – istoriškai laikomos kaip vienos iš ilgaamžiškiausių medžiagų, veikiamų didelės apkrovos paviršių lauke sukūrimui. Šio tipo dangos sutinkamos ne tik senamiesčių gatvelėse, aikštėse ar skveruose, bet vis dažniau naudojamos ir kitose didelės apkrovos zonose: automobilių kelių žieduose, intensyvaus eismo gatvėse ir viešose erdvėse miestuose, prieplaukose bei kitose zonose. Tačiau kokie atsparūs bebūtų grindinio elementai, jie yra ilgaamžiai tiek, kiek patikima sistema ir pagrindai, panaudoti jų montavimui. Šiame straipsnyje pristatome grindinio montažinę sistemą – MAPEI MAPESTONE SYSTEM – skirtą sukurti ilgaamžį, aplinkos, mechaniniams ir ledo tirpinimo druskų poveikiams atsparų grindinį.

POVEIKIAI, SUKELIANTYS GRINDINIŲ IRIMĄ IR EROZIJĄ

Kaip teigia MAPEI statybinės chemijos koncernui Lietuvoje atstovaujančios įmonės UAB „Velve M.S.T.“ projektų vadovas – inžinierius Artūras Ručinskas – grindinio konstrukcijos ilgaamžiškumui daugiausia įtakos turi šie veiksniai:

Mechaniniai poveikiai ir apkrovos: Nuolatinis pėsčiųjų ir automobilių (taip pat sunkiasvorių) eismas sukelia ardančius gniuždomuosius (pėsčiųjų ir autotransporto priemonių svoris) ir tempiamuosius (autotransporto manevravimas, įsibėgėjimas – stabdymas ir pan.) poveikius grindinio konstrukcijoje. Šie poveikiai įgauna ypač stiprų ardantį efektą, jei grindinys sumontuotas ant netinkamo pagrindo, o akmenų tarpai užpildyti mechaniškai silpnais ir aplinkos poveikiui neatspariais mišiniais.

Projektavimas ir įrengimas: Šiuolaikiški grindiniai turi būti projektuojami ir įrengiami, siekiant gauti kuo ilgaamžiškesnį eksploatuojamą paviršių. Todėl svarbu parinkti ne tik ilgaamžes ir atsparias medžiagas, tačiau ir laikytis teisingos tokio tipo konstrukcijų įrengimo technologijos. Priešingu atveju įrengto grindinio eksploatavimo laikas gali drastiškai sutrumpėti.

Ledo tirpinimo druskų ir šildymo – šaldymo ciklų poveikis: Kombinuotas ledo tirpinimo druskų (kalcio ir natrio chloridai) ir užšalimo – atšilimo ciklų poveikis sukelia grindinyje susitraukimo ir išsiplėtimo deformacijas, grindinio elementų bei pagrindo eroziją, irimą.

Sistema tinkama montuoti ant šių pagrindų:

  • Betonas
  • Asfaltas
  • Skaldos sluoksnis sutankintas iki deformacijos modulio EV2 vertė ≥150MPa

Atskirais atvejais galimas montavimas ir ant kitų pagrindų – kiekvienu individualiu atveju rekomenduojama konsultuotis su MAPEI techninės pagalbos skyriumi.

MAPEI laboratorijose sukurti aukščiausios kokybės, didelio gniuždomojo stiprio ir cheminio atsparumo cementiniai mišiniai, tinkami naudoti XF4 ir XS3 poveikio klasėse apibrėžiamose sąlygose – t. y. zonose, nuolat veikiamose ledo tirpinimo druskų bei ciklinių šilumos – šalčio, sausos – drėgnos aplinkos ir kt. poveikių. Mišiniai lengvai naudojami – juos tereikia sumaišyti su vandeniu pagal gamintojo nurodytas proporcijas. Panaudojus šiuos produktus, gaunamas intensyviam eismui ir aplinkos poveikiams atsparus grindinys.

Pagrindiniai sistemos produktai:

MAPESTONE TFB 60 – paruoštas naudoti mišinys, skirtas akmens ir grindinio klojimui. Pasižymi dideliu gniuždomuoju stipriu, puikiu atsparumu ledo tirpinimo druskoms ir šaldymo–šildymo ciklų poveikiui.

MAPESTONE PFS 2, MAPESTONE PFS2 VISCO, MAPESTONE PFS2 FLEX – paruošti naudoti, didelio stiprio mišiniai, skirti užpildyti grindinio plytelių siūles. Pasižymi puikiu atsparumu ledo tirpinimo druskoms, jūros vandeniui ir šaldymo–šildymo ciklų poveikiui. Poveikio klasės XF4 ir XS3.

CONBIT ir PLANICRETE – rišamieji sluoksniai montuojant didesnio formato grindinio elementus.

MAPESTONE SYSTEM įrengimas, klojant trinkeles:

Išsamiau apie MAPEI MAPESTONE SYSTEM privalumus ir patirtį Lietuvoje skaitykite sa.lt straipsnyje.