Naujienos

Liejamosios grindys – šiuolaikinė klasikinių paviršių imitacija ‎‎

Architektė A. Kriaučiūnaitė KTU bibliotekos bendrųjų erdvių grindis įsivaizdavo kaip spalvoto ir natūralaus betono kombinaciją, todėl šiai vizijai įgyvendinti buvo pasirinktos „Mapei“ besiūlių cementinių liejamųjų grindų sistemos „Ultratop Terrazzo Effect“, „Ultratop Natural Effect“, taip pat poliuretano liejamosios grindys „Mapefloor Comfort System AL“. 

„Kartu tarėmės, kurias architektės iškeltas sąlygas kuri „Mapei“ danga atitiktų geriausiai. Naudojant dekoratyvinio betono liejamųjų grindų sistemą „Mapei Ultratop“, skirtingose erdvėse buvo įrengti 15 mm storio mozaikinio betono „Ultratop Terrazzo Effect“ bei maždaug 6 mm storio nepoliruoto natūralaus betono „Ultratop Natural Effect“ grindų paviršiai, o dar kitoje erdvėje įrengta poliuretano liejamųjų grindų sistema „Mapefloor Comfort System AL“, – pasakojo „Mapei“ išskirtinio atstovo Lietuvoje, bendrovės „Velve M.S.T.“ projektų vadovas ir inžinierius Artūras Ručinskas.

Senajam itališkam mozaikinio betono (it. terazzo) paviršiui imituoti pasirinktas mozaikinis betonas „Ultratop Terrazzo Effect“ žavi savo švariu, besiūliu paviršiumi ir ilgaamžiškumu, nes šios grindys yra ypač atsparios dilimui.

Aukštų techninių parametrų ir puikaus estetinio vaizdo nepoliruoto betono „Ultratop Natural Effect“ danga yra atspari gniuždymui, dėvėjimuisi ir trinčiai. Vientisas, lygus šių grindų paviršiaus yra maksimaliai artimas pramoninio betono estetikai.

Specialiais apsauginiais sluoksniais dengiant abi šias dangas, pasiekiamas puikus atsparumas vandeniui, nešvarumams ir dėmėms. Tai supaprastina liejamųjų betono grindų valymą ir kasdienę priežiūrą.

Pasirinkta poliuretano liejamųjų grindų sistema „Mapefloor Comfort System AL“ nedulka, yra nepralaidi vandeniui, lengvai valoma, elastinga ir išsiskiria plačia spalvų palete, taip pat todėl, kad ši danga turi unikalių, tik jai būdingų savybių: yra absoliučiai atspari UV spinduliams ir pasižymi vaikščiojimo apkrovų sukeliamo triukšmo mažinimu, ką patvirtina išduotas sertifikatas. Priklausomai nuo įrengiamos dangos storio, naudojant šią dangos sistemą, galima pasiekti 2–19 dB vaikščiojimo sukeliamo garso slopinimą. 

„Mapei“ grindų sistemoms yra suteikta EPD (angl. Environmental Product Declaration) produkto deklaracija, pagrįsta produktų gyvavimo ciklo įvertinimu, apimančiu informaciją apie produkto ar paslaugos poveikį aplinkai. Šis sertifikavimas ypač aktualus šiuolaikinėje tvarioje statyboje, kai į projektus vis dažniau įtraukiama sąlyga atitikti „LEED V4“ ir „BREEAM“ reikalavimus. Be to, didžioji dalis „Mapei“ naudojamų produktų yra ekologiški ir nekenksmingi aplinkai.

Prieš liejant visas šias dangas, bibliotekoje įrengta greitojo betonavimo sistema „Mapei Topcem“. Būtent ji objekte leido ne tik gauti mechaniškai tvirtą pagrindą, bet ir dėl įrengimo paprastumo šiuos darbus rangovas galėjo atlikti be jokių papildomų apmokymų, nes procesas analogiškas smėlbetonio grindų įrengimui.

„Be to, „Topcem“ leido sutaupyti nemažai laiko. Dėl greito džiūvimo ant šio tipo pagrindo, visų tipų liejamąsias grindis galima įrengti vos po keleto dienų, o pasirinkus smėlbetonio pagrindą tektų laukti ne trumpiau kaip 2–3 savaites“, – pridūrė A. Ručinskas.

Daugiau objekto nuotraukų rasite paspaudę čia