Naujienos

MAPEI greitojo betonavimo išlyginamieji sluoksniai

Efektyvėjant projektavimo, rangos ir kitiems statybos procesams, natūraliai greitėja ir patys statybų tempai. Dažnai greičiau įrengtas objektas yra kaštų taupymas užsakovui. Tačiau yra ir kita medalio pusė. Nemažai technologinių procesų statyboje reikalauja tam tikrų technologinių pertraukų bei procesų atlikimo eiliškumo. Jų nesilaikant ir skubant pridaroma broko ir klaidų, kurių taisymas brangiai kainuoja. Ne išimtis ir betoniniai pagrindai (pvz. smėlbetonis), naudojami prieš galutines apdailines dangas. Tai populiariausias sprendimas prieš medines, linoleumo, vinilines, PVC ir kitas grindų dangas. Tačiau ką daryti, kai reikalingas greitas, tvirtas ir patikimas pagrindas, o paprasto smėlbetonio savybių nepakanka?

Greiti ir patikimi cementiniai pagrindai – mitas ar realybė?

Pagrindams prieš galutines dangas naudojant plačiai paplitusią smėlbetonio sistemą susiduriama su tokiais apribojimais bei trūkumais:

  • Ilgas įrengto smėlbetonio pagrindo džiūvimo laikas. Paprastai, priklausomai nuo galutinės apdailos tipo, likutinė drėgmė betoniniame pagrinde neturėtų viršyti 2–4 % vertės (pvz. PVC ir medinėms grindims – 2%, epoksidinėms, poliuretaninėms ir pan. – 4 % ir t. t.). Dažnai smėlbetoniui tokias vertes šiltose ir gerai vėdinamose patalpose pasiekti prireikia 3–4 savaičių, o šaltesnėje ir drėgnesnėje aplinkoje – dar ilgiau;
  • Mažas mechaninis stipris. Smėlbetonio pagrindai paprastai pasižymi mažu mechaniniu stipriu (paprastai 10–18 MPa ribose). Dažnai tai nėra problema pėsčiųjų ar kitose neintensyvaus eismo zonose. Tačiau intensyviau eksploatuojamose patalpose (prekybos centrų salėse, salonuose, dirbtuvėse ir kt.), kur galimas ir sunkesnių autokrautuvų, palečių judėjimas ir pan., šio stiprio negana. Be to, populiarėjančios liejamos grindų dangų sistemos – epoksidinės, poliuretaninės, dekoratyvinės cementinės ir kt. – technologiškai reikalauja gerokai tvirtesnių pagrindų – standartiškai bent 20MPa gniuždomojo stiprio ir 1,5MPa atplėšimo stiprio.
  • Dozavimo klaidos mišinio gamybos metu. Tai pakankamai dažna problema, kadangi smėlbetonio mišiniai dažnai gaminami tiesiai objekte. Tokiu atveju ne visada pavyksta užtikrinti galutines reikiamas pagrindo stiprio savybes.

Tais atvejais, kai susiduriame su aukščiau aprašytais iššūkiais, puiki alternatyva – MAPEI koncerno greitieji rišikliai TOPCEM ir MAPECEM bei paruošti naudojimui skiediniai TOPCEM PRONTO ir MAPECEM PRONTO. Šios sistemos tinkamos tiek „plaukiojantiems“ pagrindams (t.y. atskirtiems nuo perdangos ar juodgrindžių šiltinimo sluoksniu ar pan.), tiek įrengiant juos sukabinant / suklijuojant  su esamu pagrindu. Naudojant sintetinį kaučiuko latekso priedą PLANICRETE klijuojamuosius išlyginamuosius sluoksnius su TOPCEM ar MAPECEM galima įrengti vos nuo 1cm storio sluoksnio.

Visą straipsnį skaitykite sa.lt portale.