Naujienos

„ŽALGIRIO“ ARENOS VANDENS SPORTO CENTRAS

Pagrindinio įėjimo link nuo arenos driekiasi šias erdves sujungsiantis pasažas. Naujasis statinys išsiskiria 50 m ilgio 10 takelių baseinu su 528 vietų tribūnomis žiūrovams. Čia vyks tarptautinio rango varžybos ir nacionalinės pirmenybės.

Antras, mažesnis baseinas pasitarnaus vaikų plaukimo pamokoms. Baseinas su visa infrastruktūra atitinka Tarptautinės plaukimo federacijos FINA reikalavimus. „Žalgirio“ arenos vandens sporto centras – vienintelis toks Baltijos šalyse ir projekte dalyvavusiems rangovams pažėręs iššūkių, jis tapo sėkmingai įgyvendintu architektūriniu „perlu“.

Pagrindinis Žalgirio arenos vandens sporto centro hidroizoliacinių sistemų tiekėjas buvo MAPEI statybinės chemijos grupės atstovas Lietuvoje – UAB „Velve M.S.T“. Kaip pirmaujanti statybinių cheminių medžiagų gamintoja pasaulyje, MAPEI gali pasigirti daugiau nei 80 metų sukaupta patirtimi, įgyvendinant įvairios paskirties objektus. Nuo penktojo dešimtmečio, MAPEI medžiagos buvo naudojamos daugelyje Olimpinių Žaidynių baseinuose ir pastatuose skirtuose atletų ir svečių priėmimams ir svarbiems tarptautiniams sporto susitikimams. MAPEI grupė – vienas iš lyderių teikiant aukštos kokybės sprendinius betono konstrukcijų apsaugai bei remontui ir savo asortimente turinti daugiau kaip 5 500 produktų.

„Šio išskirtinio dydžio objektas iškėlė nemažai iššūkių, tačiau sukaupta patirtis rengiant įvairius baseinus leido operatyviai reaguoti į atsiradusius iššūkius ir sukauptas žinias panaudoti įgyvendinant išskirtinio svarbumo objekte. Be to, toks platus MAPEI produktų asortimentas kiekvienu atveju leido pasiūlyti pažangiausius sprendinius, užtikrinančius proceso tvarumą“, – teigia MAPEI grupės Lietuvoje atstovaujančios įmonės UAB „Velve M.S.T.“ projektų vadovas Vaclovas Každailevičius.

Pasak V. Každailevičiaus, derinant kartu su architektais, svarbiausias dėmesys buvo skiriamas projekto detalėms ir jų brėžiniams. Ypatingo dėmesio pareikalavo tinkamas elementų, kertančių betonines baseinų konstrukcijas, hidroizoliavimas nuo kapiliarinės drėgmės. Dažniausiai per šias vietas ir skverbiasi drėgmė. Ne mažiau buvo svarbu užtikrinti tinkamą tribūnos betono apsaugą nuo chloro, taip pat ir sienų, esančių aplink baseinus, hidroizoliaciją, kurios nuolat yra veikiamos drėgmės.

Daugelyje baseinų ir aplink juos buvo panaudota 2 komp. cementinė, elastinga hidroizoliacija MAPELASTIC su šarmams atspariu tinkleliu MAPENET 150, kuris užtikrina papildomą plyšių perdengimą ir neleidžia įrengti mažesnio nei 2 mm galutinio sluoksnio storio.

Hidroizoliacija MAPELASTIC yra naudojama daugiau kaip 30 metų ir su ja sėkmingai hidroizoliuota daugiau kaip 300 milijonų m² paviršių. Dėl aukštos kokybės sintetinių dervų sudėties ir kokybės MAPELASTIC sluoksnis visada išlieka elastingas esant bet kokioms aplinkoms sąlygoms, ir yra atsparus ledo tirpinimo druskų, sulfatų, chloridų ir anglies dioksido cheminiam poveikiui. Svarbu, kad tokia hidroizoliacija apsaugo betono paviršių nuo CO₂ įsiskverbimo (karbonizacijos) daugiau negu 50 metų. 2,5 mm MAPELAPLASTIC sluoksnis atitinka 30 mm betono sluoksnį, vertinant agresyvų chloridų poveikį (vandens/cemento santykis 0,45).

„Tarp atskirų konstrukcijų deformacinėms ar technologinėms siūlėms buvo naudojama hidroizoliacinė juosta MAPEBAND EASY. Hidroizoliacinė juosta yra elastinga ir deformuojama, o jos kraštuose išmuštos skylutės, pro kurias prasisunkia hidroizoliacija, užtikrina puikų sukibimą. Juosta yra ypač elastinga ir nutrūkimo atveju gali pailgėti daugiau nei 300 proc.“, – sako pašnekovas.

Daugelyje baseinų ir aplink juos grindų ir sienų plytelių tarpai buvo užpildyti su 2-ų komp. epoksidiniu glaistu KERAPOXY CQ. Epoksidinis glaistas su antibakteriostatiniu užpildu ir „BioBlock®“ technologija apsaugo bakterijų dauginimosi ir pelėsių atsiradimą ant paviršių, todėl plytelių paviršiai yra higieniški ir saugūs.

V. Každailevičius tikina, kad šis objektas iš visų kitų išsiskyrė savo dydžiu ir išskirtiniu dėmesiu, nes buvo svarbu operatyviai pritaikyti sprendimus ir kartu išlaikyti kokybę. „Dėl sukauptos patirties šioje srityje įgyvendinome dar vieną sėkmingą baseino projektą. Mūsų specialistai yra pasiruošę konsultuoti projektuotojus, rangovus ir užsakovus visais klausimais, susijusiais su MAPEI statybinių sistemų parinkimu ir naudojimo galimybėmis“, – pabrėžia V. Každailevičius.

Daugiau objekto nuotraukų rasite paspaudę čia