Naujienos

MAPEI GARSO SLOPINIMO SISTEMOS

Per pastaruosius dešimtmečius nepaliaujamas miestų plėtros tempas, didėjantis gyventojų skaičius, tankumas miestuose lėmė, kad pastatuose neišvengiamai daugėjo potencialiai trikdančio triukšmo šaltinių – tiek iš išorės pastatų, kaip pavyzdžiui, eismo ir gamybos veiklos, bet ir iš pastatų vidaus, pavyzdžiui, kaimynų, liftų, šildymo ir oro kondicionavimo sistemų bei hidraulinių sistemų.

Garso perdavimas vyksta pagal vieną iš dviejų skirtingų sklidimo mechanizmų: sklidimo oru ir perdavimo per pastato konstrukciją. Pastatų viduje sienos paprastai yra veikiamos tik oro sklindančio triukšmo (balsų, televizorių ir t. t.), skirtingai nuo grindų, kurios be ore sklindančio triukšmo, daugiausia patiria smūgio triukšmą (žingsniai, krintantys objektai, judantys baldai ir pan.).

Garso slopinimas naujos statybos projektuose Pakankamą izoliaciją nuo smūgių triukšmo tarp skirtingų gyvenamųjų patalpų galima gauti tarp triukšmo šaltinio ir gretimų konstrukcijų įdėjus vibraciją slopinantį elementą. Šis elementas gali būti naudojamas tarp laikančiosios konstrukcijos ir „plaukiojančio“ išlyginamojo sluoksnio.

Šis sprendimas dažniausiai taikomas naujuose pastatuose ir paprastai ten, kur turi būti įrengtas ne mažesnis kaip 4 cm storio savaime išsilyginantis „plaukiojantis“ pagrindas. Mažiausias storis apskaičiuojamas atsižvelgiant į pagrindinės medžiagos, iš kurios gaminamas savaime išsilyginantis mišinys, charakteristikas ir mechaninius įtempius, kuriuos jis patirs normaliomis naudojimo sąlygomis. „Plaukiojantis“ pagrindas paprastai laikomas geriausiu sprendimu, siekiant pagerinti akustinį komfortą ir atitikti galiojančių teisės aktų akustinius reikalavimus. Kai „plaukiojantis“ savaime išsilyginantis mišinys yra įrengtas, MAPESILENT serijos gaminiai gali būti naudojami garso izoliacijai nuo žingsnių triukšmo.

MAPEI MAPESILENT® sistema

MAPESILENT® sistema sudaryta iš MAPESILENT ROLL, MAPESILENT PANEL, MAPESILENT BAND R ir MAPESILENT TAPE. Tai paprastas ir efektyvus būdas sukurti „plaukiojantį“, savaime išsilyginantį pagrindą, kuris puikiai atskirtas nuo konstrukcijos, ir ant kurio galima montuoti bet kokio tipo grindis (keramines, akmens, parketo, PVC, linoleumo ir kt.).

MAPEI MAPESILENT® roll

Rulonas su bitumo ir specialaus polimero pagrindu pagaminta elasto-plastomerine membrana, sutvirtinta poliesterio armatūra, sujungta su elastingu poliesterio pluošto sluoksniu. Storis – 8mm.

Žiūrėkite video – MAPEI MAPESILENT Roll sistemos įrengimas

MAPEI MAPESILENT® panel

Lakštai su bitumo ir specialaus polimero pagrindu pagaminta elasto-plastomerine membrana su poliesterio armatūra, pritvirtinta prie elastingo poliesterio pluošto sluoksnio, padengto mėlynu neaustiniu polipropileno audiniu su 5 cm pločio lipniu apvadu išilgai šonų. Storis – 13 mm. Tinkamai panaudota elastinga medžiaga veikia kaip spyruoklė, kuri slopina vibraciją, atsirandančią dėl žingsnių ant išlyginamojo sluoksnio ir galutinės dangos, todėl labai svarbu laikytis šių montavimo rekomendacijų. Šios rekomendacijos galioja abiems MAPESILENT sistemoms.

Garso slopinimas renovacijos ir rekonstrukcijos projektuose Atliekant renovacijos ir rekonstrukcijos darbus dažnai prireikia specialių sprendimų, kaip pagerinti grindų akustines savybes. Deja, dėl ribotos erdvės ir siekiant išvengti pirminės laikančiosios konstrukcijos perkrovos, dažnai neįmanoma įrengti plaukiojančio išlyginamojo sluoksnio. Todėl, jei neįmanoma ar per brangu išardyti esamas grindis ir įrengti naują plaukiojantį išlyginamąjį sluoksnį arba pastatuose, kuriuose buvo padaryta projektavimo ar montavimo klaida ir turimo storio nepakanka garsą izoliuojančiam sluoksniui įrengti, vis tiek galima taikyti garso izoliacijos sistemą tiesiai po naujomis grindimis. Tokiais atvejais garso izoliaciją po grindimis galima įrengti, naudojant MAPESONIC CR sistemą.

MAPESONIC CR sistema

MAPESONIC CR – naujoviška, didelio efektyvumo garso izoliacijos sistema lakštuose, naudojama renovuojant esamas grindis, kai reikia užtikrinti gerą garso izoliaciją nuo žingsnių triukšmo, nepašalinant esamos grindų dangos, arba kai antroji garso izoliacijos sistema turi būti įrengta tiesiogiai ant naujų grindų, siekiant ištaisyti arba pašalinti pirmosios sistemos defektus ar trūkumus.

MAPESONIC CR galima dengti ant senų cementinių pagrindų, senų keraminių ir natūralaus akmens grindų, prieš klojant keramines, akmenines, daugiasluoksnes parketlentes, PVC ir elastingas grindų dangas. Todėl ji ypač tinka visiems pastatams, kuriuos reikia renovuoti.

Žiūrėkite video – MAPEI MAPESONIC CR sistemos įrengimas

Visą straipsnį skaitykite sa.lt portale.