Naujienos

Olimpinis Lazdynų baseinas – moderniausias Lietuvoje

Vienas iš naujojo baseino interjero akcentų – bendrose erdvėse bei baseino tribūnų zonose įrengta dekoratyvinio betono liejamųjų grindų sistema MAPEI ULTRATOP, kurią tiekė UAB „Velve M.S.T.“ – išskirtinis MAPEI statybinės chemijos atstovas Lietuvoje. Naudojant šią dangos sistemą, gaunami reprezentatyvūs, atsparūs, besiūliai grindų paviršiai, tinkami naudoti visų tipų gyvenamosios, komercinės, visuomeninės ir kitos paskirties patalpose. ULTRATOP sistema gali būti įrengiama trimis efektais: nepoliruota (ULTRATOP „Natural effect“), poliruota (ULTRATOP „Polished effect“) ir mozaikinė (ULTRATOP „Terrazzo effect“).

„Dėl savo aukštų techninių parametrų ir estetinės atitikties projekto funkcinei paskirčiai projektui pasirinkta sistema ULTRATOP „Natural effect“. Tai atspari gniuždymui, nusidėvėjimui ir trinčiai bei UV spinduliuotei 5–6 mm storio grindų danga. Naudojant šią grindų sistemą, sudaromas vientiso, lygaus paviršiaus efektas, kuris yra maksimaliai artimas pramoninio betono vaizdui. Dengiant šią dangos sistemą specialiais apsauginiais sluoksniais, pasiekiamas puikus atsparumas vandeniui, nešvarumams, dėmėms ir t. t.

Tai supaprastina tokių grindų valymą ir kasdienę priežiūrą. Plačias panaudojimo galimybes architektams ir interjero dizaineriams atveria ir 7 galimos šio gaminio spalvos. Konkrečiai šiam projektui buvo pasirinkta antracito spalva, kuri leido sukurti tamsaus, vizualiai lengvai banguojančio betono vaizdą. O atsparumas UV spinduliuotei puikiai atitiko objekto poreikius įrengti šią dangos sistemą baseino tribūnų perimetru bei įėjimo zonoje, kur vyrauja vitrininiai langai ir nuolatinis tiesioginės saulės spinduliuotės poveikis“,– akcentuoja UAB „Velve M.S.T.“ projektų vadovas, inžinierius Artūras Ručinskas.

Visi produktai, naudojami MAPEI ULTRATOP sistemoje, yra ekologiški ir nekenksmingi aplinkai. Pagrindiniai sistemos produktai turi ypač vertingą dokumentaciją – EPD (angl. Environmental Product Declaration) – gaminių aplinkos apsaugos deklaracijas. Šios deklaracijos pagrįstos produktų gyvavimo ciklo įvertinimu, apimančiu informaciją apie produkto ar paslaugos poveikį aplinkai. Šis sertifikavimas ypač aktualus šiuolaikiniu tvarios statybos laikotarpiu, kai projektams vis dažniau keliamas reikalavimas atitikti LEED V4 ir BREEAM reikalavimus.

MAPEI ULTRATOP toli gražu ne naujovė Lietuvoje. Per pastaruosius vienuolika metų su šia sistema Lietuvoje įgyvendintas ne vienas unikalus projektas. Vis daugiau architektų, projektuotojų, interjero dizainerių ir klientų renkasi šią sistemą dėl jos universalumo, reprezentatyvumo, detalios techninės dokumentacijos ir kokybiško konsultavimo tiek projektavimo, tiek įrengimo procese.

Visą straipsnį apie šį projektą skaitykite čia.